دفتر استرالیا

۰۰۶۱۷۳۲۱۸۱۲۴۵

دفتر ایران

۰۰۹۸۲۱۸۸۸۸۶۳۴۴

Instagram

Telegram

پنل موکلین

منو
a

ویزای کار استرالیا

ویزای کمبود نیروی ماهر استرالیا ساب‌کلاس 482

ویزای ۴۸۲ یا همان TSS Visa  ( Temporary Skills Shortage visa Subclass 482) ، به فرد متقاضی امکان مهاجرت به استرالیا را در مدت ۲ تا ۴ می دهد. در مرحله اول شما نیاز به پیشنهاد شغلی دارید و حتما باید در پنج سال گذشته ، دو سال تجربه در حیطه ی شغلی درخواست شده داشته باشید. در مراحل بعدی شما باید واجد شرایط معیارهای مرتبط مانند شرایط تحصیلی ، سطح زبان انگلیسی ، و شرایط سلامتی و شخصیت باشید.

همچنین لازم به ذکر است هیچ محدودیت سنی برای اقدام کردن جهت ویزای موقت ۴۸۲  وجود ندارد.

اگر شغلی که شما در آن مشغول به کار شده اید در لیست مشاغل MLTSSL  باشد ، و شما بعد از سه سال کار فقط در زیر مجموعه یک اسپانسر قصد درخواست ویزای دائمی استرالیا را دارید ، در زمان درخواست ویزای دائمی حتما باید سن شما زیر ۴۵ سال باشد.

برای ویزای ۴۸۲ سه نوع استریم تعریف شده است :

استریم کوتاه مدت

استریم مدت متوسط

استریم توافقنامه کار

متقاضیانی که دارای مشاغل موجود در لیست کوتاه مدت (STSOL) هستند ، شامل استریم کوتاه مدت شده و واجد شرایط برای درخواست ویزا تا دو سال هستند. همچنین اگر افراد متقاضی در خاک استرالیا حضور دارند می توانند برای یکبار دو سال ویزای خود را تمدید کنند. و اگر در خارج از خاک استرالیا هستند قابلیت بالقوه درخواست تمدید ویزا دوسال اضافه تر را دارند.

همچنین اگر مشاغل متقاضیان در لیست مشاغل  MLTSSL (the Medium and Long-Term Strategic Skills List) و  ROL (the Regional Occupation) قرار گرفته باشد ، می توانند برای مدت چهارسال درخواست ویزا کنند . اگر افراد متقاضی سه سال در همان شغل حضور داشته باشند و سن آنها زیر ۴۵ سال باشد و دارای مدرک زبان درخواست شده و بهره مند از شرایط سلامتی و شخصیت باشند ، می توانند جهت ویزای اقامت دائم اقدام کنند.

 

ویزای ۴۸۲ شامل یک فرآیند سه مرحله ای می باشد :

مرحله اول : درخواست اسپانسر شدن توسط کارفرما

مرحله دوم : درخواست کار معین شده برای شغل مهارتی توسط کارفرما

مرحله سوم : درخواست ویزا توسط فرد متقاضی

 

بعد از اینکه به افراد متقاضی  ویزای ۴۸۲ اعطا شد ، افراد متقاضی در زمان ویزا می توانند به استرالیا سفر کنند و تنها می توانند برای کارفرمایی که اسپانسر آنها شده است ، و شما برای کار تعیین شده توسط او درخواست ویزا داده اید مشغول به کار شوید. همچنین افراد خانواده فرد متقاضی در طول مدت ویزا می توانند به استرالیا سفر کنند و بدون محدودیت مشغول به کار یا تحصیل شوند.

وظایف افراد دارای ویزای ۴۸۲ :

در  استرالیا شما باید دارای بیمه درمانی در سطح مناسب باشید. قرارداد دو طرفه بهداشت همیشه کافی و مناسب نیست. همچنین فرد دارای ویزای باید در شغل پذیرش ده مشغول به کار باشد . اگر فرد میخواهد برای کار در شغل های مختلف اقدام کند ، باید  برای ویزای جدید TSS  با کارفرمایی که درخواست مهارت وی را دارد اقدام کند. فرد دارای ویزا نمی تواند ۶۰ روز متوالی به کار مشغول باشد. اگر در شغلی که مشغول به کار شده اید نیاز به داشتن مجوز ، ثبت نام کردن و یا عضویت است ، شما موظف با انجام آن هستید.

 

چگونگی تبدیل شدن ویزای ۴۸۲ به ویزای اقامت دائم

در صورت اینکه شغل شما در لیست MLTSSL قرار داشته باشد و شرایط ذیل را داشته باشید ، می توانید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید :

  • به مدت سه سال با ویزای TSS زیر اسپانسری یک کارفرما کار کرده باشید.
  • به مدت سه سال در یک شغل یکسان مشغول به کار بوده اید.
  • داشتن نمره زبان آیلتس حداقل ۶ در همه ی ۴ قسمت آن و یا نمره زبان معادل آن را داشته باشید.
  • حداقل دستمزد شما براساس اپلیکشین ویزای ۴۸۲ پرداخت شده باشد.
  • در زمان درخواست ویزای اقامت دائم سن شما باید زیر ۴۵ سال باشد.