دفتر استرالیا

۰۰۶۱۷۳۲۱۸۱۲۴۵

دفتر ایران

۰۰۹۸۲۱۸۸۸۸۶۳۴۴

Instagram

Telegram

پنل موکلین

منو

سه تغییر مهم در قوانین مهاجرتی استرالیا در سال ۲۰۱۹

سه تغییر مهم در قوانین مهاجرتی استرالیا

۱- احراز صلاحیت اسپانسر قبل از ثبت ویزای همسر

در ماه نوامبر ۲۰۱۸، در مجلس سنای استرالیا قانونی تحت عنوان لایحه خشونت خانوادگی مورد تصویب قرار گرفت. براساس این قانون قبل از اقدام برای ویزای همسر، صلاحیت فرد اسپانسر باید مورد موافقت اداره‌ی مهاجرت قرار گیرد. این بدان معناست که ثبت ویزا فقط در صورت سپری کردن مرحله‌ی سخت و دقیق ارزیابی شخصیت و پیشینه‌ی اسپانسر امکان پذیر خواهد بود.  احتمالا این تغییر باعث طولانی‌تر شدن مراحل اخذ ویزای همسر خواهد شد.

۲- معرفی ویزای موقت جدید برای اسپانسری ویزای والدین

در سال ۲۰۱۹، شهروندان استرالیا و افراد دارای ویزای اقامت دائم می‌توانند والدین خود را تحت ویزایی جدید به استرالیا بیاورند. این ویزا به مدت ۳ یا ۵ سال اعتبار خواهد داشت که هزینه های آن به ترتیب ۵۰۰۰ دلار و ۱۰۰۰ دلار استرالیا می باشد. مزیت اصلی این ویزا عدم نیاز به ترک استرالیا پس از ۱۲ ماه توسط والدین می‌باشد. ویزای مذکور در صورت پیوسته بودن قابل تجدید تا حداکثر ۱۰ سال می باشد.

۳- ویزای جدید نوآوری ایالت استرالیای جنوبی

این ویزا برای افراد کارآفرین و دارای ایده‌ای جذاب خصوصا در زمینه فناوری اطلاعات و همچنین کشاورزی می باشد. شرایط این ویزا به سختی دریافت ویزای سرمایه گذاری و ویزای کارآفرینی نمی باشد. برای اخذ این ویزا ضرورتی به وجود پشتوانه مالی نیست و همچنین نمره کل آیلتس ۵ کفایت می‌کند. برای اخذ این ویزا متقاضیان باید یک ایده بسیار منحصر به فرد به ایالت استرالیای جنوبی ارائه دهند و این ایده توسط ایالت تایید گردد. این ویزا تحت شرایطی می‌تواند منجر به اقامت دائم گردد