دفتر استرالیا

۰۰۶۱۷۳۲۱۸۱۲۴۵

دفتر ایران

۰۰۹۸۲۱۸۸۸۸۶۳۴۴

Instagram

Telegram

پنل موکلین

منو
a

اداره مهاجرت استرالیا

از سال ۱۹۰۱ اداره مهاجرت استرالیا زیر نظر وزارت‌های گوناگون اداره شده است. در جولای ۱۹۴۵ و در روند گسترده مهاجرت پس از اتمام جنگ جهانی دوم، وزارت مهاجرت به استرالیا به صورت مستقل و با شعار جمعیت یا از بین رفتن شروع به کار کرد. از سال ۱۹۴۵ تا ۲۰۱۷ نام این وزارت‌خانه و وظایف و مسئولیت‌های اداره مهاجرت چندین بار تغییر کرده است. از سال ۲۰۱۷  اداره مهاجرت استرالیا زیر مجموعه وزارت امور داخلی قرار گرفت. در واقع این وزارت‌خانه به یک اداره مشترک شامل اجرای قانون، امنیت ملی و حمل و نقل، عدالت کیفری ، مدیریت بحران ، امور چند فرهنگی و مهاجرت و کنترل مرزی ابلاغ می‌شود.

در یک دستورالعمل اداری که در تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۳ اعلام شد، وظایف اداره مهاجرت استرالیا به طور گسترده‌ای به موارد زیر تقسیم شد:

. مقررات اقامت و ورود و خروج غیر شهروندان

. کنترل مهاجرت از طریق مرز

. امور شهروندی

.  امور قومی و بومی

. گمرک و کنترل مرزی ، قرنطینه و بازرسی

برنامه اداره مهاجرت به استرالیا

سازوکار و ابعاد برنامه‌های مهاجرت به استرالیا به صورت سالانه توسط اداره مهاجرت استرالیا بررسی و تدوین می‌گردد تا پتانسیل های بالقوه را افزایش دهد. در برنامه مهاجرتی ۲۰۱۰-۲۰۱۱ ، ۱۶۸۷۰۰ مکان تعیین شده بود که دارای کمبود نیروی مهارت و مشاغل گزارش شده بودند و می‌بایست در برنامه‌ای بلند مدت ساماندهی بشوند. در ۱ ژانویه ۲۰۱۰ ، یک لیست جدید استخدام نیروی ماهر برای مهاجرت عمومی اعلام شد. امتیازات جدید با تاکید بر اهمیت مهارت زبان انگلیسی ، تجربه کاری و مدارک تحصیلی بالاتر اعلام شد. علاوه برآن هر ایالت برنامه مهاجرتی قابل انعطاف خود را دارد که با توجه به کمبود مشاغل خاص و نیازهای مهارتی منطقه تعیین می شود. لازم به ذکر است شغل ها و مهارت های مورد نیاز هر ایالت در فهرست مشاغل تخصصی ذکر شده است. طبق برنامه مهاجرتی سال ۲۰۱۴-۲۰۱۵ ، ۶۸ درصد مهاجران با ویزای مهارت و ۳۲ درصد از طریق ویزای خانوادگی در استرالیا می‌باشند.