دفتر استرالیا

۰۰۶۱۷۳۲۱۸۱۲۴۵

دفتر ایران

۰۰۹۸۲۱۸۸۸۸۶۳۴۴

Instagram

Telegram

پنل موکلین

منو
 

ویزای کارآفرینی استرالیا- ویزای نوآوری استرالیا- ساب کلاس 188

ویزای کارآفرینی استرالیا- ویزای نوآوری استرالیا- ساب کلاس 188

 

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویزای 188 نوآوری یا کارآفرینی استرالیا که یک ویزای سرمایه گذاری است، آشنا کنیم.

بدون شک، یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های مهاجرت به استرالیا، گرفتن ویزای سرمایه گذاری است. به دلیل اینکه متقاضیان این ویزا، با داشتن سرمایه مورد نیاز، مسیر راحتی را برای گرفتن ویزا و اقامت کشور استرالیا طی میکنند.

 

ویزای کارآفرینی 188 برای چه کسانی مناسب است؟

ویزای 188 استرالیا، برای آن دسته از افرادی است که صاحب شغل، کارآفرین و یا تاجر و دارای کسب و کار هستند و کسب و کار آنها موفق و پر رونق بوده و یا در زمینه های مدیریت و اجرای آنها، در سطح بالا و دارای سوابق درخشان میباشند و اولیت آنها، سرعت دادن و پیشرفت در گسترش تجارت و مدیریت امور مربوط به آن است.

به عبارت دیگر، ویزای کارآفرینی برای افرادی است که در کسب و کاری خاص، مهارت دارند و میخواهند برای راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار و شغل جدید در استرالیا اقدام کنند و این متقاضیان باید از سوی دولت استرالیا و یا یکی از ایالتهای استرالیا مورد تائید قرار گیرند.

 

استرالیا، به دلیل فراهم بودن شرایط مناسبی که در زمینه زندگی، ثبات اقتصادی و … دارد، کشوری است تا سرمایه گذاران و نوآوران و یا کارآفرینان از سراسر جهان، برای سرمایه گذاری و گرفتن اقامت استرالیا اقدام کنند.

 

ویزای کارآفرینی که زیرمجموعه ویزای 188 استرالیا میباشد، جزء ویزاهایی است که متقاضی برای آن زیاد است و ما قصد داریم که شرایط این ویزا را به صورت مفصل برایتان شرح دهیم.

 

مهم ترین نکته ای که در خصوص ویزای 188 وجود دارد اینست که بعد از گذشت مدتی و با داشتن شرایطی که برایتان توضیح میدهیم، امکان گرفتن ویزای 888 استرالیا که یک ویزای دائم میباشد، وجود دارد. زیرا همانطور که میدانید، ویزای 188 یک ویزای موقت است. هرچند که ویزای 188 استرالیا یک ویزای موقت میباشد، اما بیشترین درخواست را در میان ایرانیان و سایر مهاجران از کشورهای دیگر، دارد.

 

ویزای کارآفرینی استرالیا یکی از راحت‌ترین و ارزان‌ترین انواع ویزاها برای سرمایه‌گذاری در استرالیا است. بیش از 90 درصد درخواست‌ها برای این نوع ویزای کارآفرینی است.

 

در این نوع سرمایه‌گذاری در استرالیا، فرد متقاضی بر اساس سن، میزان سرمایه،‌ میزان گردش مالی، ‌سابقه مدیریت و عوامل دیگر امتیاز می‌گیرد که برای اطلاع و محاسبه این امتیازها، میتوانید به جدول امتیازبندی ویزای سرمایه گذاری مراجعه نمائید.

 

یکی از محاسنی که ویزای سرمایه گذاری نسبت به ویزاهای دیگر دارد،  اینست که داشتن مدرک زبان انگلیسی، الزامی نیست. در ویزای موقت کارآفرینی، ویزا برای مدت چهار سال و سه ماه صادر می‌شود اما پس از پایان این زمان امکان اقدام برای اقامت دائم نیز وجود دارد.

 

دولت استرالیا حمایت های فراوانی را از سرمایه گذاران کارآفرین میکند بخصوص اگر این سرمایه گذار خارجی باشد.

 

در این مورد دولت استرالیا ویزاهای متنوعی را ارائه کرده است که در میان آنها هم اقامت موقت وجود دارد و هم دائم. اما اینکه شما کدام ویزا را انتخاب کنید، بستگی به شرایط شما در میزان دارایی و سرمایه گذاری خواهد داشت. در ادامه این موضوع را برای شما بیشتر توضیح می دهیم.

 

شرایط ویزای 188 استرالیا

 

شرط سنی: برای گرفتن ویزای کارآفرینی، سن شما باید کمتر از 55 سال باشد. اما برخی از ایالت های استرالیا در حال حاضر، سن بیشتر از 55 سال را هم قبول میکنند.

 

شرط دارایی: برای گرفتن ویزای کارآفرینی، دارایی‌های شما (متقاضی و همسرش) باید حداقل ۸۰۰ هزار دلار استرالیا باشد. این دارایی و یا سرمایه، شامل اموال منقول مانند پول، خودرو و اشیاء قیمتی و اموال غیر منقول مانند زمین، خانه و …. است که این سرمایه باید حداکثر ظرف ۲ سال بعد از گرفتن ویزا به استرالیا منتقل گردد.

 

شرط گردش مالی: برای گرفتن ویزای کارآفرینی یا نوآوری، در ۲ سال از ۴ سال اخیر، گردش مالی سالیانه شما باید حداقل ۵۰۰ هزار دلار استرالیا باشد.

 

شرط دعوتنامه: متقاضی باید توسط یک سازمان دولتی که صلاحیت لازم را دارد، انتخاب و برای درخواست ویزا دعوت شود.

 

شرط سلامت: متقاضی باید گواهی سلامت معاینه پزشکی داشته باشد و این گواهی مورد تائید دولت استرالیا باشد. این گواهی معمولا 12 ماه اعتبار خواهد داشت. افراد خانواده فرد متقاضی که در درخواستنامه اسامی آنها آمده است، باید گواهی سلامت پزشکی را داشته باشند.

 

شرط محل اقامت: شما و هر فردی که اسمش در تقاضانامه‌ شما قید شده است، می‌توانید در کشور استرالیا یا بیرون از آن اقامت کنید. البته این اقامت زمانی امکان‌پذیر است که درخواست پذیرفته شده و ویزا داده شده باشد.

 

شرط خانواده: شما می‌توانید همسر خود، (قانونی یا ازدواج سفید) فرزندان خود یا فرزندان همسرتان و فرزندخوانده‌ خود را در درخواست خود لحاظ کنید. اعضای خانواده‌ شما که این ویزا به آنها داده شده است، می‌توانند در استرالیا تحصیل یا کار کنند.

 

شرط تعهدات: شخص شما و اعضای خانواده‌ شما باید تابع قوانین استرالیا و شرایط ویزای خود باشید.

 

شرط نداشتن بدهی: در صورتیکه به دولت استرالیا بدهی داشته باشید، باید آنرا پرداخت کنید یا ترتیب پرداخت آن را بدهید.

 

مدت زمان اعتبار ویزا: این ویزا از زمانی‌که صادر و داده می‌شود به مدت ۴ سال و ۳ ماه اعتبار دارد.

 

در صورتیکه ویزای کارآفرینی را داشته باشید و نتوانید در مدت 2 سال از 4 سال و 3 ماه، تجارت خود را راه اندازی و گردش مالی مورد نظر را داشته باشید، میتوانید تقاضا نمائید تا این 4 سال و 3 ماه، به 6 سال افزایش یابد.

 

شرط عدم سوء پیشینه: فرد متقاضی باید گواهی عدم سوء پیشینه را از مراکز پلیس + 10 تهیه کرده و ارائه کند. افراد خانواده فرد متقاضی که در درخواستنامه نام آنها آمده است هم موظف به تهیه برگه عدم سوء پیشینه هستند.

 

شرط نداشتن بدهی مالی به دولت استرالیا: فرد متقاضی نباید هیچگونه بدهی مالی و مالیاتی به دولت استرالیا داشته باشد و موظف است هرگونه بدهی مالی را پیش از دریافت این ویزا تسویه کند. این قانون برای تمام افراد خانواده فرد متقاضی که نام آنها در درخواستنامه ذکر شده است نیز باید رعایت شود.

 

مزایای ویزای 188 استرالیا

 

مدت زمان ویزای کارآفرینی استرالیا که یک ویزای موقت است، 4 سال و 3 ماه بوده که فرد متقاضی باید 2 سال از این 4 سال را به کسب و کار و تجارت بپردازد. در این صورت، متقاضی میتواند برای گرفتن ویزای 888 استرالیا که یک ویزای دائم میباشد، اقدام کند. البته، گرفتن ویزای 888 استرالیا، شرایط دیگری نیز دارد که برای اطلاع از آن میتوانید به شرایط تبدیل ویزای 188 استرالیا به ویزای 888 استرالیا مراجعه کنید.

 

بعد از اینکه فرد ویزای کارآفرینی خود را دریافت کرد، اعضای خانواده و اشخاصی که به متقاضی وابستگی کامل دارند، میتوانند وارد استرالیا شوند و تا زمانیکه ویزای متقاضی دارای اعتبار است، میتوانند از استرالیا خارج شده و مجددا نیز وارد شوند. به عبارت دیگر میتوانند به استرالیا، رفت و آمد داشته باشند.

 

یکی از مزایای دیگری که ویزای 188 استرالیا دارد، اینست که به اعضای خانواده متقاضی این امتیاز داده میشود که بتوانند به صورت تمام وقت در استرالیا کار کنند.

 

هزینه دولتی ویزای 188 استرالیا

 

هزینه های دولتی ویزای 188 استرالیا برای فرد متقاضی اصلی و اعضای خانواده ایشان، متفاوت است. به این صورت که متقاضی ویزا باید 5375 دلار استرالیا پرداخت کند و عضو خانواده بالای 18 سال، 2685 دلار استرالیا و عضو خانواده زیر 18 سال نیز باید 1345 دلار استرالیا را پرداخت کنند.

 

این هزینه ها میتواند توسط خود متقاضی مستقیما به اداره مهاجرت پرداخت گردد و یا اینکه توسط موسسه دکتر دانی و وکلا بعد از تنظیم قرارداد، پرداخت شود.

 

مدت زمان دریافت ویزای 188 استرالیا

 

به طور کلی، برای گرفتن انواع ویزاها، از جمله ویزای سرمایه گذاری و یا کارآفرینی، نمیتوان مدت زمان دقیقی را بعد از تنظیم قرارداد تا صدور ویزا، تعیین کرد و این مواعد با توجه به هر پرونده ای متفاوت است ولی اگر بخواهیم مدت زمان تقریبی را برایتان بگوئیم، باید عرض شود که زمان انجام 70 درصد از درخواستهای ویزا حدود 15 ماه و زمان انجام 30 درصد از درخواستهای ویزا حدود 12 ماه، خواهد بود. ولی این مواعد همگی به صورت حدودی بوده و هیچ فردی نمیتواند مدت زمان دقیقی را بیان کند.

 

مراحل درخواست ویزای کارآفرینی 188 استرالیا

 • ارسال کردن درخواست دعوت نامه به ایالتی که مورد نظر متقاضی است که این مرحله حدود یک ماه زمان خواهد برد.
 • گرفتن دعوتنامه و ارسال کردن درخواست ویزا و مدارک به اداره مهاجرت استرالیا که حدود دو ماه زمان خواهد بد.
 • قرار گرفتن در صف انتظار، جهت بررسی مدارک توسط اداره مهاجرت استرالیا که حداقل 15 ماه زمان خواهد برد.

سپس بعد از مراحل بالا، اداره مهاجرت استرالیا، مدارک اصلی فرد متقاضی را بررسی کرده و در صورتیکه متقاضی مدارک خود را به صورت صحیح تکمیل نکرده باشد و یا اینکه تمامی مدارک مورد نیاز اداره مهاجرت را ارسال نکرده باشد و یا اینکه اداره مهاجرت، زمان بیشتری برای بررسی مدارک متقاضی نیاز داشته باشد، صدور ویزا به تعویق میفتد. بعد از اینکه ویزا صادر شد، متقاضی میتواند برای مدت 4 سال و 3 ماه از آن استفاده کند که این مدت طی شرایطی متا دو سال دیگر قابل تمدید می باشد.

 

به طور کلی میتوان گفت که پر اهمیت ترین مرحله برای گرفتن این ویزا، جمع آوری مدارک است. سپس درخواست دعوتنامه را برای ایالت مورد نظر ارسال میکنیم تا دعوتنامه گرفته شود. بعد از اینکه دعوتنامه گرفته شد، یک آفیسر (افسر پرونده) برای بررسی پرونده و مدارک شما تعیین میشود و سپس ویزای سرمایه گذاری شما گرفته خواهد شد.

 

لاج کردن پرونده در اداره مهاجرت چیست؟

بعد از اینکه ایالت مورد نظر متقاضی، دعوتنامه را صادر کرد و در اختیار متقاضی قرار داد، نوبت میرسد به تشکیل دادن پرونده در اداره مهاجرت استرالیا. در این مرحله است که باید تمامی مدارک متقاضی و همراهان ایشان با جزئیات دقیق و کامل در زمان تشکیل پرونده ارسال شود. به این مرحله، لاج کردن پرونده میگوئیم.

هزینه ای که باید برای تشکیل پرونده پرداخت کرد، با توجه به زیر شاخه ویزا فرق میکند و بر اساس جدول هزینه ها محاسبه خواهد شد.

هزینه تشکیل پرونده برای هر زیرشاخه در این ویزا متفاوت است و براساس جدول هزینه‌ها محاسبه می‌گردد.

پرسش و پاسخ های مرتبط با ویزای کارآفرینی 188 استرالیا

 • چه مدت می توان با ویزای کارآفرینی 188 استرالیا در این کشور ماند؟
  ویزای 188 یک ویزای موقت است و مدت زمان آن 4 سال و 3 ماه است.
 • آیا بعد از گرفتن ویزای 188 استرالیا فرد باید تا اتمام آن در استرالیا بماند؟
  خیر. هیچ محدودیتی برای فرد از جهت ورود و خروج نخواهد بود و میتواند به دفعات خارج و وارد شود.
 • در صورتیکه پدر خانواده برای ویزای 188 استرالیا اقدام کند، میتواند خانواده خود را همراه خود ببرد؟
  پدر خانواده به عنوان متقاضی میتواند همسر خود و فرزندان خود را که کمتر از 23 سال دارند، به همراه خود ببرد.
 • گواهی سلامت و گواهی عدم سوء پیشینه را فقط متقاضی باید ارائه دهد؟
  خیر. علاوه بر متقاضی، اعضای خانواده فرد نیز باید گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه را ارائه دهند.
 • بعد از اینکه مدت ویزای 188 استرالیا تمام شد، متقاضی باید به ایران بازگردد؟
  خیر. بعد از اتمام ویزای 188 متقاضی میتواند در صورت انجام شرایط ویزای دائم برای تبدیل آن به ویزای 888 استرالیا اقدام کند.
 • اگر سن متقاضی بیشتر از 55 سال باشد، امکان گرفتن ویزای 188 استرالیا نیست؟
  بعضی از ایالت ها طی شرایط خاص و محدود به شرط سنی توجه نکرده و سن بیشتر از 55 سال را هم قبول میکنند.
 • آیا دارایی شخص متقاضی باید به تنهایی 800 هزار دلار استرالیا باشد؟
  خیر. متقاضی میتواند به تنهایی و یا به همراه همسرش 800 هزار دلار استرالیا دارایی داشته باشند و هیچ منعی در این خصوص وجود ندارد.
 • بعضی از دفاتر مهاجرتی، بدون داشتن وکیل اقدام به تنظیم قرارداد با موکل میکنند. آیا داشتن وکیل الزامی است؟
  مستحضر باشید که وکلایی که نام آنها در اداره مهاجرت استرالیا به صورت رسمی ثبت شده است، تخصص و اطلاعات کافی را در زمینه مهاجرت دارند. ولی اگر قرار باشد که موکل، وکیل متخصصی که عضو MARA میباشد را نداشته باشد، نیازی به این موسسات نخواهد بود.