دفتر استرالیا

۰۰۶۱۷۳۲۱۸۱۲۴۵

دفتر ایران

۰۰۹۸۲۱۸۸۸۸۶۳۴۴

Instagram

Telegram

پنل موکلین

منو

ویزای فارغ‌التحصیلان مهندسی ساب‌کلاس 476

ویزا 476 یک ویزای موقت استرالیا می‌باشد که به فارغ التحصیلان رشته‌های مهندسی از برخی دانشگاه‌های جهان از جمله دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعلق می‌گیرد. از جمله شروط این ویزای استرالیا، داشتن سن کمتر از 31 سال تمام (31 سال و 12ماه) و دارا بودن مدرک آیلتس 6 با حداقل نمره‌ی 5 در هر مهارت (یا آزمون‌های معادل مانند TOEFL, PTE, …) می‌باشد. به علاوه نباید بیش از 2سال از تاریخ فراغت از تحصیل فرد متقاضی گذشته باشد.

اخذ ویزای استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت استرالیا یکی از عمومی‌ترین و مرسوم‌ترین شیوه‌های مهاجرت به استرالیا می‌باشد. برای اخذ این ویزا می‌بایست حداقل 65 امتیاز از جدول امتیازی تعریف شده را بدست آورد.  از آن جایی که دانش آموختگان رشته‌های مهندسی از دانشگاه‌های برتر معمولا به دلیل مشغله‌ی تحصیلی سابقه‌ی کار مرتبط با رشته‌ی خود را ندارند، در اکثر موارد امتیازات لازم برای اقدام جهت اخذ ویزای دائم استرالیا را کسب نمی‌نمایند. ویزا 476 یکی از انواع ویزای موقت استرالیا است که اجازه اقامت فرد مهاجر را  به مدت ماه 18 ماه صادر می‌کند و با فراهم نمودن بستر مناسب، موقعیتی فوق‌العاده را برای بدست آوردن امتیازات لازم ایجاد می‌کند. در نتیجه می‌توان درخواست اقامت دائم را از داخل استرالیا ثبت نمود.

مدت زمان بررسی درخواست برای اخذ این ویزا معمولا 3 تا 5 ماه بوده و از لحظه‌ی صدور ویزا، فرد متقاضی 1سال فرصت دارد اولین ورود خود به استرالیا را ثبت کند. به محض ثبت اولین ورود، شمارش 18 ماه آن آغاز می‌گردد.

از دیگر موارد مرتبط با این ویزا می‌توان به امکان همراهی همسر و فرزندان اشاره کرد. به علاوه در غالب این ویزا اجازه‌ی کار و تحصیل و شرکت در کلاس‌ها و آزمون‌های زبان برای فرد مهاجر و همسر آن موجود است. همچنین در صورت پذیرش در دانشگاه جهت ادامه‌ی تحصیل در استرالیا، این ویزا به ویزای تحصیل در استرالیا تغییر می‌کند.